لوگوموشن تیرچه پیش تنیده ایران

شنبه تا چهارشنبه از ساعت 08:00 تا 17:00

پنجشنبه از ساعت 08:00 تا 12:00

تماس بگیرید : 02632736740

جدول قیمت محصولات تیرچه پیش تنیده ایران

# نام محصــــول قیمت محصـــول شماره تماس
1 تیرچه پیش تنیده برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید 09124609725
2 دال بتنی برای اطلاع از قیمت تماس بگیرید 09124609725
مراحل خرید تیرچه پیش تنیده و دال بتنی

عوامل موثر بر قیمت انواع تیرچه

یکی از اجزای اصلی هر ساختمان، کف (Floor) آن است که باید از مقاومت و صلبیت لازم برخوردار باشد تا دربرابر نیروهای ثقلی، زلزله و دیگر عوامل طبیعی و محیطی مقاومت داشته و دچار آسیب‌دیدگی نشود. در سازه‌ها برای انتخاب نوع کف مسائلی از قبیل نوع سیستم سازه‌ای، کاربری سازه، طول دهانه و مسائل محیطی و اقتصادی مورد توجه قرار می‌گیرند. یکی از متداول‌ترین انواع سقف ساختمان ، سقف تیرچه و بلوک است. طرح و اجرای آسان‌تر و صرفه اقتصادی آن، فلسفه اصلی رجوع به سقف تیرچه و بلوک می‌باشد. تیرچه که یکی از مهم‌ترین المان‌های سقف‌های تیرچه و بلوک است در قیمت تمام‌شده سقف تاثیر بسزایی دارد. در ادامه به پارامترهای مهم در محاسبه قیمت تیرچه‌ و مقایسه کلی و عوامل موثر در قیمت تیرچه‌ها پرداخته شده است. زیرا مسلما یکی از مهم‌ترین اقدامات قبل از شروع عملیات ساخت یک سازه، تخمین هزینه آن است، چراکه در مدیریت بهتر هزینه‌های آن پروژه تاثیرگذار است.

تیرچه ساختمان چیست و چه انواعی دارد؟

تیرچه معمولا یک عضو افقی پیش‌ساخته است. تیرچه‌ها در یک مجموعه موازی با فواصل معین از هم روی تیرهای زیرسری یا دیوارهای باربر قرار می‌گیرند و نیروی وارده به کف را به آن‌ها منتقل می‌کنند. انواع تیرچه در ساختمان به عنوان یک دیافراگم افقی در توزیع بار بین عناصر باربر جانبی سازه نیز کمک می‌کنند. تیرچه ها از مصالح پرمصرف یعنی از بتن و فولاد ساخته می‌شوند. بین تیرچه‌ها، بلوک به عنوان قالب و پرکننده فضا قرار می‌گیرد و با بتن پوششی درجا ریخته شده یک مقطع مرکب به شکل T را تشکیل می‌دهند. تیرچه انواع مختلفی دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد: تیرچه‌ها از لحاظ قیمت تفاوت‌های زیادی باهم دارند. قیمت‌گذاری تیرچه‌ها براساس یک سری شاخص‌ها انجام می‌گردد. باید اشاره کرد که صرفا قیمت تیرچه به تنهایی ملاک نبوده و باید هزینه‌های دیگر از جمله هزینه مصالح کاربردی در سقف و هزینه اجرای سقف مدنظر قرار گیرد. به طور کلی در مقایسه هزینه‌ی سقف‌های مختلف باهم، قیمت اجرا شده یک متر مربع آن‌ها باهم مقایسه ‌گردد. در ضمن اندازه سفارش نیز در محاسبه قیمت اهمیت دارد. قیمت تیرچه‌ها براساس متر طول یا مترمربع کف محاسبه و ارائه می‌گردد.

تیرچه فولادی یا تیرچه کرومیت چیست؟

تیرچه کرومیت عضو پیش‌ساخته‌ای است که به صورت خرپاهای ویژه دو سر ساده اجرا می‌شود. تیرچه فولادی برای تحمل مراحل سه‌گانه بارگذاری (حمل و نقل، اجرا و کارگذاری و تشکیل مقطع T شکل)، از اجزای زیر تشکیل شده است. بال تحتانی فولادی
اعضای قطری فولادی
بال فوقانی فولادی
بال تحتانی تیرچه از تسمه فولادی ساخته می‌شود. اعضای قطری معمولا از میلگرد ساخته شده و به عنوان عضو مورب خرپا عمل می‌کنند. بال فوقانی از نبشی، تسمه یا ناودانی ساخته شده و در داخل بتن پوششی قرار می‌گیرد. در ساخت تیرچه فلزی با جان باز که به آن تیرچه کرومیت نیز می‌گویند، باید استانداردها و آیین‌نامه‌های مربوطه رعایت گردند. در اجرای سقف با تیرچه کرومیت برای پر کردن فضای بین تیرچه‌ها استفاده می‌شوند. فواصل تیرچه‌ های فولادی یا جان باز تا 700 میلی‌متر قابل اجرا است. در اجرای این تیرچه‌ها می‌توان از پایه‌های موقت استفاده نکرد که البته باید در محاسبه و طراحی مقطع تیرچه این امر در نظر گرفته شود و مسلما کمی سنگین‌تر از حالت اجرا با پایه های موقت می‌گردد. حداقل ضخامت دال بالای بلوک‌ها بیشتر از حداقل ضخامت دال مورد نیاز در تیرچه بتنی خرپایی است. حجم بتن درجا نیز نسبت به تیرچه‌های بتنی بویژه تیرچه بتنی پیش‌تنیده بیشتر است. قبل از بتن‌ریزی آرماتورهای جمع شدگی و حرارت مطابق آیین‌نامه مربوطه کار گذاشته می‌شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فلزی یا کرومیت به مقاله تیرچه کرومیت چیست؟ مراجعه کنید.